0 800 213 450 (безкоштовно)
Інтернет магазин білизни
07.09.2023

Бавовна — особливості та основні властивості бавовняної тканини

Ви дізнаєтесь про:

Бавовна — це один з найбільш екологічних матеріалів, що виготовляються з натурального волокна — бавовнику. Хб матеріал має численні переваги, тому що добре пропускає повітря і вбирає вологу, тому з нього відшивають повсякденний натільний одяг. Щоб точніше зрозуміти, бавовна яка це тканина, радимо детальніше вивчити її властивості. При цьому з цієї сировини виготовляють безліч матеріалів, які навіть розрізняються за зовнішнім виглядом. А саме як виглядає бавовняна тканина, залежить від безлічі факторів: типу переплетення ниток, складу та способу обробки сировини, тому кожен вид бавовняної тканини має особливий зовнішній вигляд та відрізняється властивостями.

Історія бавовни почалася понад 7 тисяч років тому в давній цивілізації долини Інду, звідки вона поступово поширилася Азією. Заповнення Європи бавовною почалося в Середньовіччі. Вже тоді жителі старого світу добре знали, що таке бавовна, при цьому походження сировини ще довго залишалося оточеним містичними легендами.

Тканина бавовна: основні властивості та характеристики

У сучасному текстильному виробництві котон (чи бавовна) цінується за його природні властивості, дешевизну та довговічність. Найбільш високоякісною сировиною вважається та, в якій волокно тонше і довше. Тому якісна тканина з бавовни в основному виготовляється з довгих волокон, коли вдається отримати матеріал із високим показником міцності.

Натуральна бавовна, тканина, має цілу низку характеристик, що роблять її вибором номер один для багатьох видів одягу та текстилю для дому. Тканина 100% бавовна має високий ступінь гігроскопічності, тому може вбирати вологу до 40% від своєї ваги без відчуття мокротиння. Бавовняні вироби пропускають повітря, забезпечуючи цим комфортні відчуття. Тканини з бавовни також добре зберігають тепло і не піддаються впливу органічних розчинників, тому вони вважаються стійкими до забруднення та легкими у догляді.

Бавовняна тканина може бути різною, та її зовнішній вигляд відрізняється в залежності від способу обробки та плетіння волокон:

  • сувора — необроблена груба бавовняна тканина прямо з ткацького верстата;
  • вибілена — тонка бавовняна тканина, обробка якої проведена хімічними речовинами для отримання бажаного відтінку світлості та ультратонкого стану;
  • ажурна – напівпрозора, з нанесенням абстрактного малюнка шляхом формування ділянок із різною щільністю матеріалу;
  • оксамитова – полотно з ворсом на лицьовому обороті;
  • гладкофарбована – тканина хб у однотонному виконанні;
  • з набивним малюнком – легка бавовняна тканина, яка має прикладний візерунок.

Бавовна котон: плюси та мінуси натурального полотна

Натуральність, органічність, безпека та простота – головна тенденція останніх років у пошитті одягу. Скажімо з особистого досвіду, що затребуваність натуральної сировини у виробництві спідньої білизни з кожним роком стає вищою. Кожен виробник, і Elita у тому числі, намагається надати довговічний, органічний та безпечний товар, за допомогою якого виходитиме дбати про здоров'я. При цьому продаж бавовни, у тому числі спідньої білизни, відбувається порівняно недорого.

Натуральна бавовна буває чутлива до сонячного світла і буде легко змінюватися. Тому, щоб подолати цей невеликий недолік, багато виробників текстилю почали займатись створенням комбінованої тканини з бавовни і синтетики. Додавання таких волокон, як лайкра або поліестер, розраховане на покращення еластичності та довговічності матеріалу, зберігаючи при цьому його гігієнічність та гігроскопічність.

Як зрозуміти, що тканина з бавовни?

Визначити самостійно, з чого зроблена бавовняна тканина — це можливо. Є декілька перевірених методів. Насамперед правильно уявіть, як виглядає котон (бавовна). Натуральне сукно має матову поверхню, тому що волокна поглинають світло, не відбиваючи блиск або відблиски. Це можна легко перевірити, якщо винести матеріал на сонце — блиску не буде.

Інший спосіб – це випробування вогнем. При спалюванні бавовняні волокна покриваються яскравим полум'ям жовтого кольору і виділяють запах паленого паперу, а ось синтетика під час горіння плавиться і після неї може нічого не залишитися.

Третій спосіб – це перевірка праскою. Як визначити бавовна тканина це натуральне чи синтетика? Натуральна бавовна не прилипатиме до гарячої підошви праски навіть за високої температури, що не скажеш про синтетичні матеріали.

Наскільки стабільні котон і бавовна: тканина тягнеться чи ні?

Цікаво, як роблять бавовняну тканину з огляду на характеристики. Тут є момент у його структурі — первісна кучерявість волокон, яка з часом призводить до того, що нитки починають розпрямлятися від своєї ваги. Це пояснює, чому хб вироби можуть розтягуватися в процесі носіння, особливо після багаторазового прання.

Популярні види тканини бавовна

На ринку існує дуже багато видів тканин бавовняних, які поділяють на типи залежно від різних характеристик. Основна з них — це довжина волокна, яка впливає на спосіб плетіння та властивості кінцевого полотна.

З довгого волокна

Котон - це бавовна з довгого волокна, яка відрізняється високою міцністю та зносостійкістю. Приклади таких матеріалів включають батист, який використовується для виготовлення піжам і сорочок, поплін, відомий своєю щільністю і часто застосовується для шиття постільної білизни, маркізет — цупка бавовняна тканина, яка підходить для гардин та постільних речей.

З волокна середньої довжини

Тканина х б із волокна середньої довжини менш міцна у порівнянні з полотнами з попередньої групи, але вони також популярні через свою доступність та практичність. Ситець — це часто використовуваний матеріал для літнього одягу, а бязь відома своєю щільністю і використовується для виробництва домашнього текстилю.

З короткого волокна

Тканина бавовна з короткого волокна менш дорога і менш міцна, але все ж таки знаходить своє застосування в різних сферах. М'яка бавовняна тканина — це байка з характерним начосом з двох сторін, ідеальна для теплого одягу. Фланель — часто використовується для дитячого текстилю, а папера, що має тільки однобічне начісування, підходить для домашнього одягу.

Трикотаж

Трикотажні тканини бавовна поділяються на пеньє, ринг і опенд енд.

  • Пеньє, що виготовляється з найдовших волокон, відрізняється високою якістю та довговічністю.
  • Ринг виготовляється з волокон середньої довжини та поєднує в собі прийнятну якість з адекватною вартістю.
  • Опенд енд, хоч і менш якісний, але внаслідок додавання синтетики може запропонувати покращені споживчі властивості.

Три «YES!» на користь білизни з бавовняної тканини: власний досвід інтернет-магазину Elitamoda

Ажурні мережива, легкий атлас, розкішний шовк, а також натуральна бавовна – такі матеріали використовуються для жіночих трусиківбюстгальтерів, топів, шортів та термобілизни. І хоч для дівчат важлива принадність трендових комплектів, у створенні яких завжди домінують дорогі матеріали, кожна жінка, яка поважає себе, пам'ятає, що користь тонкої і легкої бавовняної тканини в білизні часто схиляє чашу терезів у бік натурального сукна.

Давайте розглянемо, у чому цінність бавовни (матеріалу), як основи спідньої білизни, з прикладу його основних переваг.

Комфорт

Пріоритет cotton (бавовни) у тому, що і трусики, і бюстгальтери надзвичайно зручні. На відміну від синтетики, натуральна тканина м'яка і легка. Матеріал ніжний, приємний до тіла, швидко вбирає вологу, виключає ковзання та статичний ефект. Крім того, натуральне волокно має щільну структуру, тому шкіра добре захищена від холоду. А завдяки чудовій гігроскопічності та легкій структурі тканини текстиль із бавовни – ідеальний варіант на літо.

Простота у догляді

Численне прання не погіршує якість. Завдяки еластичним волокнам первісна форма не змінюється протягом тривалого часу. Наприклад, ті ж синтетичні тканини схильні деформуватися в процесі прання, але якщо знати, як прати бавовну в машинці правильно, то білизна з неї стає ще міцнішою і не розтягується. Якщо дотримуватися правил догляду за одягом з натуральних тканин, то ваші трусики, бюстгальтер і піжама не втратить форми протягом декількох років.

Натуральність

Хлопок — це бавовна, і це натуральна тканина, як ми вже зазначали. І до її властивостей відноситься екологічна чистота та біорозкладність. Якщо ви дбаєте про природу і турбуєтеся про екологічне майбутнє планети, то це правильний вибір для вас. Бавовняне волокно гіпоалергенне, а отже, нижня білизна не викличе алергій і буде безпечною навіть для дітей. Особливо це важливо для тих, хто має чутливий тип шкіри. Властивість тканини швидко поглинати вологу виключає розмноження шкідливих бактерій та прояв неспокійної сверблячої шкіри. Ще одна позитивна властивість натуральних тканин – вони можуть бути ефективними регуляторами температури. У спеку бавовна дозволяє шкірі дихати і не перегріватися, а в зимовий період зберігати тепло, що особливо важливо для жіночого здоров'я.

Бавовна і котон – це які речі найчастіше можна зустріти у продажу?

Багато дівчат вважають, що головна вада цього матеріалу — старомодність. Але це зовсім правильна думка. Бавовняні моделі перетворилися, стали яскравими, оригінальними та стильними. Зручно, що сукно готове до різних методів декоративної обробки. Тому синтетика стала не єдиним варіантом для пошиття унікальних моделей.

Сьогодні у продажу представлені десятки варіантів дизайну:

  • принти — від клітини та смужки до "зебри" і "леопарда", які, до речі, періодично повертаються в моду;
  • флористичні візерунки – кожна така модель виглядає, як витвір мистецтва;
  • геометрія — широкий асортимент для справжніх модниць;
  • повноцінні абстрактні картини – чудовий вибір для впевнених у собі жінок.

Безперечний must-have – це пастельні, нейтральні тони, простий крій, мінімум декору. Таку спідню білизну можна носити і щодня, і одягати під вечірнє вбрання. Ніжні рожеві, теплі бежеві, вишукані сіро-блакитні трусики – основа сучасного стилю. На вибір багато однотонних комплектів — від нейтральних до яскравих кольорів.

Як прати бавовну, щоб вона не сіла під час догляду?

Знаєте, дійсно, бавовна сідає при пранні, якщо не дотримуватись головних рекомендацій щодо догляду. Так що рекомендуємо спочатку дізнатися, як прати одяг з бавовни, щоб не зіткнутися з усадкою або, навпаки, з тим, що одежа розтягнеться після сильного віджиму. Але не все так погано: тому, що бавовна розтягується, можна акуратно повернути речам потрібну форму, якщо щось пішло не так.

Якщо у тебе є бавовняний одяг і ти хочеш, щоб він довше служив, хочемо дати пару порад. Почнемо з машинного прання.

Як прати бавовну в пральній машині?

Ставте делікатний режим. Також важливо, при якій температурі прати бавовну, тому контролюйте, щоб вода була не гарячіша за 30°C. Краще використовувати рідкий миючий засіб, він краще змивається і менше шкодить тканині. І пам'ятайте, що віджимання в машинці може змінити форму речей.

Як прати бавовну вручну?

Температура води та сама – максимум 30 градусів. Не замочуйте речі занадто довго і не викручуйте їх сильно, щоб не пошкодити тканину. Найкраще швидко промити, акуратно віджати і розкласти для сушіння.

При сушінні одягу під прямим сонцем волокна втрачають свій початковий колір, і тканина потім погано розгладжується. Найоптимальніший варіант — це купити спідню білизну з бавовни з 5-10% додаванням еластану або поліестеру. Сушити одяг із натуральних волокон краще методом волого-парової обробки, тоді не виникне жодних розчарувань.

 І все ж таки користь бавовняної білизни очевидна — це комфорт, висока міцність і довговічність. Кожна з цих трьох особливостей — причина для того, щоб віддати перевагу білизні з бавовни.

Більше цікавого
Корзина ({{total.items}}) (товарів {{total.items}} шт.)
Для безкоштовної доставки додайте
товарів ще на {{howManyForFreeDelivery}} грн
{{ products[item.id]['brand_name_'+LANG] }} Мод. {{ products[item.id]['model'] }} {{ cutString(products[item.id]['name_'+LANG], 35)}}
Розмір {{products[item.id].size}}
Колір {{products[item.id].color}}
Ціна