0 800 213 450 (безкоштовно)
Інтернет магазин білизни
07.09.2023

Віскоза – це натуральна тканина?

Ви дізнаєтесь про:

Тканина Віскоза

Віскоза – натуральна тканина?

Існує думка, що віскоза – це синтетика. І даремно, тому що, враховуючи її практичність у повсякденному житті, варто детальніше розібратися, що таке тканина віскоза, і чому білизна з неї не перестає бути популярною вже понад сто років.

Віскоза (ткань) була винайдена у XIX столітті французьким хіміком, задовго до початку ери справжньої синтетики (поліестеру), що виробляється з продуктів переробки нафти. І досі сучасне віскозне полотно виготовляють із... деревини — так-так, використовується точно та ж сировина, що і для виробництва паперу!

Звичайно, за допомогою хімічних обробок із деревини видаляють все зайве, залишається лише целюлоза. У цих обробках не беруть участь токсичні речовини, здебільшого це вода, перекис водню, лужні сполуки. Саме на цьому етапі майбутня нитка забарвлюється, завдяки чому оброблені волокна відмінно тримають колір і не линяють під час прання.

Це унікальне полотно натурального походження. Порівнювати цю тканину з суто синтетичними матеріалами не завжди коректно, адже її властивості справді унікальні. Існують різні тканини, де віскоза у складі тканини грає як провідну, так і допоміжну роль. Це дозволяє їй покращувати властивості інших полотен, наприклад, додаючи до бавовни гладкість і блиск, або роблячи синтетичні матеріали приємнішими на дотик.

Види віскози: склад

Різноманітність віскозних тканин пояснюється використанням різних видів сировини, що визначає основні властивості кожного виду матеріалу. Залежно від цього змінюються його тактильні якості та зовнішній вигляд кінцевих виробів.

Почнемо зі 100% віскози. Це натуральний та м'який матеріал, який ідеально підходить для створення легких суконь, спідньої білизни та піжам. Тканина з абсолютним 100% складом дуже приємна на дотик, але варто пам'ятати, що у мокрому вигляді вона дуже швидко рветься.

Далі йде штапельна тканина віскоза — це ті самі віскозні волокна однакової довжини, завдяки яким тканина стає особливо м'якою і здатною створювати ідеальні складки. Завдяки такій властивості будь-яке вбрання виглядатиме зі смаком та акуратно.

Якщо вам потрібно щось еластичніше, вибирайте віскозу стрейч. Пружна завдяки доданню лайкри або еластану, вона ідеальна для спортивного та жіночого одягу.

Якщо шукаєте щось стійке до зношування та легке у догляді, то полівіскоза – ваш вибір. Це суміш віскози з поліестером, іноді до складу додають акрил або нейлон, що робить матеріал довговічним та гігієнічним.

Білизна з віскози

Віскоза та бавовна створюють досить міцні та щільні тканини, ідеальні для штанів та жакетів. Таке поєднання створює матеріал, який добре вентилюється та комфортний у носінні.

Плануєте оновити літню постільну білизну? Шовкова віскоза це те, що потрібно для спекотної пори року завдяки її здатності регулювати температуру.

І якщо потрібний матеріал для підкладки, то натуральна віскоза для підкладки стане відмінним вибором. Вона гігієнічна та приємна на дотик, тому відмінно підійде для верхнього одягу та теплих головних уборів.

Віскоза жаккард надає особливого шарму завдяки своїм унікальним візерункам, одержуваним при використанні спеціальної техніки випалювання. Такий матеріал ідеально підходить для створення декоративних елементів на одязі.

Нарешті, льон з віскозою — це комбінація, яка дарує волокнам високу гігроскопічність і можливість створювати виразні драпірування. Цей матеріал стане вашим улюбленцем для створення унікального вбрання.

Льон з віскозою

Софт віскоза: що за тканина?

Чули про софт віскозу? Це особливий вид матеріалу, який привертає увагу своєю унікальною м'якістю та приємними тактильними відчуттями. Як правило, віскоза на дотик вже досить м'яка, але софт версія цього матеріалу бере найкраще з натуральних волокон і робить його ще ніжнішим і лагіднішим до шкіри.

Тканини такого типу часто називають крепова віскоза, і вони відомі своїми видатними характеристиками: міцність, стійкість до деформацій та легкість у догляді. Завдяки тонкій текстурі та ефекту сковзання віскоза креп стає правильним вибором для створення легкого та стильного одягу, який виглядатиме по особливому.

Віскоза тканина: плюси та мінуси матеріалу

Коли мова заходить про вибір тканини для шиття, багато хто запитує: що таке віскоза, синтетичний матеріал чи щось інше? Дозвольте нам розвіяти всі сумніви та детальніше пояснити, віскоза — що це за матеріал через опис її переваг та слабких сторін.

Технологія виготовлення тканини дозволяє віскозі отримати такі характеристики:

  • хорошу повітропроникність та швидке висихання;
  • підвищену здатність вбирати вологу (у 2 рази більше, ніж у бавовни);
  • антистатичність;
  • гіпоалергенність;
  • кольоростійкість.

До недоліків такої матерії можна віднести низьку еластичність та часткову втрату міцності під час неправильного прання, що може давати усадку до 10%. Якщо це не віскоза з еластаном або спандексом, параметри тканини під час прання можуть змінитися.

Тканина віскоза: відгуки застосовання в одязі

Віскоза на літо – це справжня знахідка! Завдяки своїй легкості та здатності "дихати" матеріал ідеально підходить для спекотної погоди. З нього шиють повітряні сукні, блузки, спідниці та літні штани, які не тільки красиво виглядають на фігурі, але й приносять полегшення в теплі дні. Тканина гарно струмує і драпірується, роблячи кожен виріб особливим. Також матеріал у спеку має охолодний ефект, тому з нього зручно відшивати спідню білизну, у тому числі трусики, маєчки, бюстгальтери або піжамки.

Віскоза взимку або коли настають холоди, також знаходить своє застосування. Наприклад, зі штапельного віскозного полотна, яке є щільнішим, виробляють теплі светри, водолазки, кардигани і навіть пальта. Невже віскоза тепла? Так, вона може бути теплою, якщо її правильно використовувати, особливо у поєднанні з іншими матеріалами, такими як шерсть.

Віскозне волокно набуло широкого поширення у модній індустрії. Воно також використовується у виробництві нетканих матеріалів для збирання та навіть у легкій промисловості.

Віскоза тканина

Матеріал віскоза: як прати такий одяг?

Якщо на бирці виробу з віскози зазначено, що тканина складається на 90-100% з таких волокон (у міжнародному маркуванні viscose або rayon), догляд за одягом має проходити так:

  • перед пранням вивернути виріб навиворіт, застебнути застібки.
  • прати в холодній воді (30-35 ° C), вибравши делікатний режим;
  • використовувати шампуні чи розведений у питній воді м'який порошок;
  • не застосовувати відбілювачі;
  • віджимати на повільних обертах;
  • сушити в тіні, щоб тканина не вигоріла та не застосовувати додаткового термічного обігріву;
  • прасувати в режимі «шовку» при мінімальному нагріванні праски.

Якщо ж це сумішева віскоза, догляд може бути не таким акуратним, проте потрібно також враховувати особливості прання волокон, що входять до складу полотна.

Більше цікавого
Корзина ({{total.items}}) (товарів {{total.items}} шт.)
Для безкоштовної доставки додайте
товарів ще на {{howManyForFreeDelivery}} грн
{{ products[item.id]['brand_name_'+LANG] }} Мод. {{ products[item.id]['model'] }} {{ cutString(products[item.id]['name_'+LANG], 35)}}
Розмір {{products[item.id].size}}
Колір {{products[item.id].color}}
Ціна