OEKO-TEX – це незалежна міжнародна організація, створена понад 30 років тому у 1992 році. Засновниками виступили австрійський та німецький дослідницький центр та інститут. Центральні офіси організації розташовані в Австрії та Німеччині. Головне завдання OEKO-TEX полягає у тому, щоб забезпечити безпечний вплив товарів текстильної індустрії на здоров'я споживачів, а також підтримувати високі екологічні стандарти текстильної промисловості.
Oeko tex займається перевіркою текстильних виробів та виробництв на утримання шкідливих речовин, які можуть становити небезпеку як для здоров'я людини, так і навколишнього середовища. До списку речовин, використання яких заборонено сертифікатом, входять:
Сертифікація за стандартами Оеко тех також включає перевірку на речовини, які поки не заборонені законодавством, але можуть бути небезпечними. Тому що головна ідея компанії не тільки дотримуватись поточних законів, а й випереджати їх, забезпечуючи максимальну безпеку та стійкість виробництва.
Ця організація займається сертифікацією текстильних виробів і виробництв на всіх етапах промислового циклу. Сертифікати, які видаються oeko tex, гарантують, що текстильні товари та виробничі процеси відповідають суворим міжнародним нормам безпеки та екологічності.
Організація пропонує кілька типів проходження перевірки:
Якщо продукція відповідає вимогам OEKO-TEX 100 та виготовлена на підприємстві, сертифікованому за стандартом STeP (OEKO-TEX 1000), такі товари мають право отримати сертифікат типу OEKO-TEX 100Plus, який стане підтвердженням того, що діяльність виробництва відповідає обом стандартам.
ОЕКО ТЕХ Стандарт 100 – це спеціалізований сертифікат, призначений для перевірки безпеки кінцевих текстильних продуктів. Основна увага при сертифікації Oeko Tex Standard 100 приділяється саме готовій продукції, а не виробничим процесам.
Oeko-Tex Standard 100 що це? Це гарантія, що текстильний виріб пройшов строгу перевірку на вміст шкідливих хімічних речовин та відповідає встановленим нормам безпеки.
Цей стандарт поділяє текстильну продукцію на чотири категорії. Кожна категорія відповідає певним вимогам до складу та входження хімічних сполук. В результаті Oeko-tex standard 100 показує, наскільки допустиме пряме торкання зі шкірою конкретної речі.
Усі перелічені категорії проходять повноцінний комплекс перевірок, спрямованих на визначення складу та виділення токсичних хімічних сполук. Наприклад, спідня білизна (продукт II категорії) перевіряється на абсолютну відсутність барвників, які можуть спричинити алергію або містити канцерогени. І за гуртових закупівель спідньої білизни цю інформацію можна запросити в нашій компанії Eita.
Кожен виріб або матеріали, сертифіковані за стандартом Oeko-Tex Standard 100, у документах обов'язково містить номер аналізу та назву установи, яка проводила дослідницьку роботу.
Oeko-Tex Standard 100 в Україні гарантує, що продукція відповідає наступним критеріям безпеки:
Пройти таку перевірку може як готовий виріб, так і текстильна сировина, тобто пряжа чи готова тканина.
Oeko Tex також займається сертифікацією виробничих процесів у текстильній індустрії, що дозволяє оцінювати якість готової продукції, а також проводити екологічну безпеку всього виробничого циклу. До червня 2013 року для цих цілей застосовувався стандарт Oeko Tex 1000. Він оцінював екологічні характеристики виробничого циклу фабрики, а також фіксував вживання компанією різних заходів щодо зниження токсичної дії на навколишнє середовище, що підтверджує досягнення певного рівня відповідальності у сталому розвитку промисловості. Однак це маркування не наносилося прямо на етикетку товару, а використовувалося при оформленні документації, участі у тендерах та підписанні контрактів.
Влітку 2013 року оеко тех було замінено на новий сертифікат Sustainable Textile Production (STeP), який став оновленою версією попереднього варіанту. Він також спрямований на підтримку нетоксичного виробництва в текстильній галузі, і продовжує дотримуватись тих же цілей, що й попередній стандарт, але з посиленням фокуса на стійкість та соціальну відповідальність.